-2.3 C
Brno
Středa, 29 března, 2023
- Reklama -časopis
DomůPro ženyTrendy v jarní a letní obuvi přinesly pohodlí i různé výstřelky

Trendy v jarní a letní obuvi přinesly pohodlí i různé výstřelky

Módní svět si konečně začíná vážit ženských nohou, díky čemuž můžeme vypadat sexy i v jiných botách než jsou lodičky.

Cílem bot roku 2016 je dotvořit módní image, a ne hrát první housle jako v minulých letech. Přesto nás nečeká žádná banalita ani nuda.

Můžeme se těšit na pestré, vyšívané a kombinované modely. Designéři popustili uzdu kreativitě, využili retro look i futurismus.

Překvapením je střídmá barevnost, která vsadila na černou, bílou a tělovou barvu nebo metalické stříbrné a zlaté odstíny.

Letošním hitem bude hrubá podrážka, ale překvapí vás i ponožky v sandálech. Je však otázce, zda právě tento trend se u nás ujme.

Těžká obuv
Gumové, plastové a pilkové podrážky na pánských oxforkách si získaly sympatie již během zimy. Jaro a léto se s nimi nemíní rozloučit.

Heavy shoes
Nápadné podrážky, často výrazně odlišné barvy, poskytují pohodlí a místo podpatku i potřebné lichotivé centimetry pro každou postavu. Na pohled těžké nemotorné boty vynikají odlehčeným materiálem a stylovým vzhledem. Nosí se doslova ke všemu.

Sandály s ponožkami
Kdysi absolutně faux pas je žhavým jarním hitem. Bílé ponožky se nosí v sandálech na vysokém podpatku.

Dokonce i jeden z nejtradičnějších módních domů na světě Chanel preferuje ke každému typu oblečení takzvané zdravotní sandály. Nové heslo letošního jara je – pohodlí nade vše!

Platformové sandály
Největším trendem letní sezóny budou sandály na platformě s výškou od tří do dvaceti centimetrů. Na přehlídkových molech se objevily rovné podrážky známé jako žehličky, klínové modely ze sedmdesátých let s hrubými podpatky, i retro dřeváky.

Nosí se ik elegantním kostýmům a do společnosti ke koktejlovým šatům.

TIP: Tenisky
Nemožné se stalo realitou. Tenisky se z oblasti sportu definitivně proměnily ve stylový doplněk módního světa, vhodný pro den i večer.

Na barevné však tuto sezónu zapomeňte. Za topmodely se považují klasické bílé, zlaté, stříbrné a retro béžové.

- Reklama -zeny

Mohlo by Vás zajímat

Brněnský večerník

PR článek