8.7 C
Brno
Čtvrtek, 18 dubna, 2024
- Reklama -časopis
DomůPro ženySystém sedmi čaker pochází z pojednání napsaného v roce 1577

Systém sedmi čaker pochází z pojednání napsaného v roce 1577

Čakrový systém, kterým se řídí západní jogíni, se nachází v sanskrtském textu, který napsal jistý Púršananda Jati. Svůj text dokončil v roce 1577.

Jednodušší verze téhož systému 7 čaker se nachází v posvátném textu ze 13. století nazvaném Šáradá-tilaka („Sarasvatího ornament“), ačkoli tento text jasně uznává, že existuje více čakrových systémů.

Většina jogínů však zná systém 7 čaker pouze díky Puránandově dílu ze 16. století, respektive díky jeho poměrně nesouvislému a zmatenému překladu, který pořídil John Woodroffe v roce 1918. Přesto je tento text důležitý pro mnoho indických linií i dnes.

Je ironií, že moderní jogíni funkčně považují Puránandův systém 7 čaker za božský. Puránanda samozřejmě vychází z dřívějších, písemných zdrojů – to však neznamená, že jim dokonale porozuměl.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, jaký vliv má na zvířata a lidi úplněk nebo co to je vlastně magie a čím vším se zabývá astronomie.

- Reklama -zeny

Mohlo by Vás zajímat

Brněnský večerník

PR článek