17.9 C
Brno
Středa, 9 října, 2024
- Reklama -časopis
DomůPro mužeNení voda jako voda

Není voda jako voda

Už jste se někdy zamýšleli nad tím jakou vodu pijete, v jaké se sprchujete, jakou poléváte pokojové rostliny? Věděli jste, že i vodu si můžete vybrat?

Pitná voda tak jak ji známe
Můžeme jen polemizovat, jestli bychom bez vody přežili. Raději to však ani nezkoušejme. Už jste se někdy zamýšleli nad tím jakou vodu pijete, v jaké se sprchujete, jakou poléváte pokojové rostliny? Věděli jste, že i vodu si můžete vybrat? Zatím máme dostatek zdrojů odkud ji čerpat, i když všeho je třeba si vážit a zvelebovat, dokud to máme, pak už bude pozdě.

Prvotním zdrojem pitné vody, která nám doma teče z vodovodních kohoutků je srážková a podzemní voda. Aby se však tato voda mohla pyšnit přívlastkem pitná, musí projít čištěním a dezinfekcí. K tomu používají vodárny chlór. Ten má ovšem na svědomí, v některých případech její extrémně bílé zabarvení a ne zrovna nejlepší chuť.

Uzavřený kruh znečišťování
Dnes ze všech stran posloucháme o znečištění vody. S rostoucím obsahem dusičnanů v půdě, které se do ní dostávají skrze hnojiva, se zvyšuje i riziko znečištění podzemní vody, která je primárním zdrojem pitné vody pro člověka. A takhle to celé jde dokola. Nejprve si vodu znečistíme a poté ji vychlorujeme.

Znečišťování pitné vody zapříčiňují i fosforečnany, které se do půdy a v konečném důsledku i do podzemní vody dostávají z pracích prášků a také některých druhů hnojiv.

Fosforečnany podporují růst rostlin ai díky nim si můžeme v hypermarketech koupit před Vánocemi gigantické a krásné červené jahody. Sice naprosto bez chuti, ale nemůžeme mít přece všechno. Během rychlého růstu těchto rostlin si však navzájem zabírají životní prostor, a tak klesají k zemi a odumírají. Během procesu odumírání spotřebovávají kyslík, který by se za normálních okolností uvolnil do ovzduší a sloužil nám nebo do půdy a prostřednictvím podzemní vody by se k nám dostávala kvalitní okysličená voda.
Jak se říká, máme však smůlu, musíme si řidičku okysličit sami.

Fenomén ionizované vody
Obsah kyslík ionizované vody je zhruba dva až třikrát vyšší než v tradiční pitné vodě. I když jsem v prvních řádcích polemizovala o přežití bez vody, o přežití bez kyslíku polemizovat už určitě nebudu. Bez něho se žít nedá.

A zároveň platí, že čím více ho naše tělo přijme, tím je aktivnější a zvyšuje se jeho schopnost samoregenerace.

Proč je ionizovaná voda lepší:
• má antioxidační účinky
• několikanásobně vyšší hydratační schopnost pro naši pokožku
• je bohatá na minerální látky
• zmírňuje vznik celulitidy
• snižuje riziko překyselení organismu
• zkvalitňuje metabolismus
• posiluje funkce ledvin
• posiluje imunitní systém
• navrací rovnováhu a balanc vnitřnímu prostředí

Jak si vyrobit živou vodu?
Jelikož nám zatím neteče z vodovodních kohoutků kdykoli bychom si na ni smyslili musíme si ji vyrobit. Ale ani je výroba není až tak složitá. Dokonce to za nás udělá přístroj, který si doma namontujeme a z kohoutků nám poteče tato voda živá. Ionizátory vody si můžete objednat z e-shopů různých regeneračních center či společností zabývajících se distribucí výživových doplňků.

Je už tedy jen na vás, jestli vás vlastnosti ionizované vody nadchly a ionizátor si objednáte. Jeden takový domácí čistič vody se pohybuje od 150 do 500 eur.
Vzhůru do dodržování pitného režimu.

- Reklama -zeny

Mohlo by Vás zajímat

Brněnský večerník

PR článek