24.4 C
Brno
Neděle, 23 června, 2024
- Reklama -časopis
DomůBydleníLéto bez štípanců od komárů? Vyzkoušejte 10 ověřených rad, jak se jich...

Léto bez štípanců od komárů? Vyzkoušejte 10 ověřených rad, jak se jich zbavit

Jak bojovat proti komárům a štípnutí?
Letní měsíce nám umí pořádně znepříjemnit otravné komáry. Zejména když se nebadaně dostanou do pokoje a vy se najednou ráno vzbudíte s několika značkami na těle. Poradíme vám několik tipů, jak se zbavíte tohoto otravného hmyzu.

1) Svíčky s vonným olejem
Velice jednoduchým trikem je, abyste komáry raději přesměrovali na jiné místo a díky tomu vám dají klid. Tak jako jiný hmyz, i v tomto případě půjdou za silnými aromaty. Proto byste si měli pořídit svíčku, do které nakapete aromatický olej. Nejlepší jsou levandule, rozmarýn, eukalyptus nebo pepermint. Položte ji pak buď někde na terasu nebo do okna. Komáři se soustředí kolem ní a nebudou létat všude v prostoru.

2) Nastříkejte repelent kolem rámu okna
Využijte sílu přípravků, které používáte vy sami. Při výletu do přírody vám či dětem jistě pomáhají repelenty. Pořiďte si ty ve spreji, které se i jednoduše nanášejí. Když pak chcete v létě větrat a nemáte na okně síťku proti hmyzu, tak kolem celého rámu nastříkejte tento přípravek. Komáři to odpudí už v momentě, kdy se přiblíží k vašemu domovu.

3) Zasaďte aromatické rostliny
Některé rostlinky svým silným aroma odpuzují veškerý hmyz včetně komárů. Existují už i speciálně k tomu šlechtěné druhy. Mají štiplavě ostrou chuť, kterou ucítíte vždy, když se jich dotknete. Měli byste si je nasadit do zahrady blízko vchodu nebo máte-li balkon, tak blízko dveří. Když nenajdete v zahrádkářství tyto speciální rostliny, stejně dobře poslouží i rozmarýn, máta nebo citrónová tráva.

4) Omezte co nejvíce ploch se stojatou vodou
Komáři láká prostředí, ve kterém je vodní plocha. Je to pro ně jako magnet, proto se nejvíce vyskytují v okolí řek či jezer. Proto máte-li na zahradě vířivku či bazén, snažte se je vždy přikrýt. Také pokud máte nějaké fontánky nebo nádobky pro ptáčky, snažte se je alespoň na noc nějak zakrýt. Jinak budou kolem vás neustále poletovat komáry, které budou nalétávat na tuto plochu.

5) Dejte si světlé oblečení
Pokud vás čeká rodinné posezení na zahradě či na terase, snažte se útokům komárů vyhnout i správnou volbou oblečení. Studie publikovaná Univerzitou Cambridge dokázala, že tento hmyz přitahuje spíše tmavá barva. Proto si dejte na sebe něco bílého, krémového nebo tělového odstínu. Díky tomu budete všichni lépe chráněni.

6) Pomozte si kávou
Komáři nesnášejí ani silnou vůni kávy. Proto když máte s sebou tento oblíbený nápoj, jistě je od sebe odeženete. Kávu však můžete využít i jiným způsobem. Vezměte si za hrst ze suché umleté ​​a rozsypte ji na zeminu do květináčů s květinami, které máte na okně. Komáři budou stále cítit její aroma a nepřiblíží se na tuto linii. Časem to zopakujte, abyste doplnili zásoby čerstvé kávy.

7) Citron a hřebíček
Silnou zbraní vůči komárům jsou také plody citrusového ovoce. Vezměte si čerstvý citron, který má dostatek šťávy. Prořízněte ho na polovinu a napíchejte do každé z nich po sedmi hřebíčku. Takto položte ovoce na okno a hmyz se vždy soustředí kolem něj. Bude ho lákat pronikavou vůní a kvůli tomu se nedostane dál do vaší místnosti. Takto můžete na nějaký stoleček položit talíř i na zahradu.

8) Udržujte zahradu v dobrém stavu
Velmi důležité je také zabránit tomu, aby se komáři na vašem pozemku rozmnožovali. Dávejte na to pozor zvláště pokud máte zahradu. Proto byste se o ni měli pořádně starat, abyste neměli vysokou neposečenou trávu, kde si běžně ukládají vajíčka. Také dávejte pozor na hromádky s kompostem a odpadem ze zahrady. Co nejdříve je odneste na smetiště a nedejte tak komárům šanci.

9) Vodní past
Jak jsme již zmiňovali, voda je pro komáry jako magnet. Využijte toho při vymýšlení pasti. Stačí k tomu velmi jednoduchý trik. Napusťte do talíře nebo misky vodu a dejte do ní velké množství prostředku na mytí řádku. Ten by měl vytvořit na povrchu povlak nebo malé bublinky. Když komáři přiletí, nalepí se na hladinu a už se odtud nedostanou. Velice rychle se tak zbavíte všech, které se nacházejí v místnosti nebo na terase.

10) Ukliďte si vše ze stolu
Tento problém se týká zejména večerních posezení. Ugrilujete si s rodinkou večeři, ale už se nikomu nechce uklidit. Vše necháte na stole a uklidíte to až ráno. Tehdy se však už všude kolem nacházejí komáry as velkou pravděpodobností na více míst naložila vajíčka. Hrozí to zejména v případě, že jste tam měli sladké nápoje nebo pivo. Proto večer ještě nasbírejte trochu energie a pusťte se do úklidu.

Jak podat první pomoc, pokud dítě štípne vosa, včela nebo jiný hmyz?? Tyto rady by měl znát každý rodič:

- Reklama -zeny

Mohlo by Vás zajímat

Brněnský večerník

PR článek