22.4 C
Brno
Neděle, 14 července, 2024
- Reklama -časopis
DomůBydleníJaké budou top moderní obývací pokoje

Jaké budou top moderní obývací pokoje

Začátkem letošního roku interiéroví designéři naznačili, že velká část našeho společenského života se přesune do obýváků. V příštím roce se tyto trendy mají ještě více prohloubit – moderní obývací pokoj má být flexibilnější, pohodlnější a přírodní. Podívejte se na naše inspirace, které využijí i běžné domácnosti.

 1. Zónování oblastí pro práci, odpočinek a zábavu
  Naše obývací pokoje nebyly nikdy tak tvrdě zkoušeny, jako v posledních dvou letech. Staly se z nich domácí kanceláře, centra vzdělávání i prostor pro zábavu. Trend zónování se tedy stává trvalým způsobem, jak zajistit, aby společné prostory dokonale vyhovovaly životnímu stylu členů domácnosti. Použití promyšleného zónování nám umožňuje vytvářet jednotlivá místa pro práci, odpočinek a zábavu. Jako „rozdělovače“ místností můžeme použít modulární stěny, dobře umístěné koberce či efektivní rozložení nábytku.
 2. Multifunkční prostor
  Multifunkčnost je v novém normálu hlavním úkolem pro obývací pokoje. Šikovné nápady na skladování jsou při množství činností nezbytností. Všestranné kusy nábytku, jako křesla a taburety s úložnými prostory poskytnou místo pro uložení fitness pomůcek či kancelářských potřeb, zatímco sklápěcí stůl přemění menší prostory na domácí kanceláře s minimální námahou. Využít nábytek na více funkcí je absolutně IN.
 3. Zemité neutrální barvy a přírodní textury
  Neutrální odstíny písku, hlíny a kamene, hlavně na větších plochách, jako jsou stěny či podlahy, jsou v kurzu již od loňského roku. Na jejich pozadí pěkně vyniknou přírodní struktury dřeva, ratanu, tkané juty nebo cihel. Jedním z oblíbených stylů jsou uklidňující interiéry Japandi, což je kombinace stylů Východu a Skandinávie, který kombinuje relaxační, minimalistickou výzdobu s neutrální paletou a přírodními materiály a vytváří tak v obýváku klidnou atmosféru.
 4. Výrazný koberec
  Kvalitní podlahy jsou oblíbené ve všech domácnostech. Ať je to laminátová palubka, dřevěné parkety nebo dlažba, oživit je dokáže nápadný koberec, který nepřehlédneme. Dodává chodidlům pocit pohodlí a zároveň je to způsob, jak vnést do místnosti barvu a vymezit prostory, zvláště v otevřených místnostech. Nemusíte se bát geometrických vzorů, retro motivů či květin, stanou se dominantním prvkem. Když se vám přestane líbit, velmi jednoduše lze vyměnit
 5. Nábytek zaobleného tvaru
  Efektním prvkem může být také zaoblený nábytek organického tvaru. Trend zakřiveného nábytku se rozjel už loni a oživil nadčasový trend z 60. a 70. let. Zdá se, že tak brzy nezmizí, protože nábytkáři začali vyrábět různé „zakřivené“ kousky – zrcadla, kuchyňské ostrůvky nebo židle či pohovky.
 6. Moderní, venkovský či starožitný?
  Touha po atmosféře starých časů je dnes stále silnější. Nejlepší na tom je, že vintage kousky či venkovskou klasiku můžete skvěle kombinovat s moderním zařízením. Stačí jeden stůl, komoda nebo lampa, a obývací pokoj hned vypadá jinak. Designéři tvrdí, že vintage styl bude v roce 2022 silným trendem a těší to i ty, kterým záleží na životním prostředí. Nakupování starožitného nábytku od udržitelných a etických prodejců zajistí, že náš nábytek déle zůstane v dobrém stavu, což je v konečném důsledku finančně zodpovědnější a ohleduplnější k životnímu prostředí. Tyto jedinečné výrazné kousky můžete najít iv bazarech, na bleších trzích nebo ve vlastním sklepě.
 7. Posunutí hranic mezi interiérem a exteriérem
  Jelikož během pandemie trávíme spoustu času doma, interiérové ​​trendy na to reagují propojováním toho „venku“ a „uvnitř“. Kde je to jen trochu možné, otevírají se okna na balkony a terasy. Zároveň vidíme naplňování obýváků pokojovými rostlinami, neboť vytvářejí pocit klidu, relaxu a blízkosti k přírodě. Dopřejte si jich, kolik váš obývací pokoj dovolí, můžete se klidně zaměřit na odolné druhy, které nevyžadují mnoho péče.
 8. Nejpohodlnější pohodlí
  Velmi důležitým znakem moderních obýváků je, že nejsou jen „na ozdobu“, ale měly by být skutečně pohodlné pro všechny členy domácnosti. Proto vždy vybírejte materiály příjemné na dotek, vytvořte si dostatek odkládacích ploch tak, abyste měli po ruce vše, co často a rádi používáte. Dnes je k tomu na našem trhu opravdu mnoho možností.
- Reklama -zeny

Mohlo by Vás zajímat

Brněnský večerník

PR článek